Wieczór atrakcji

Podczas "Wieczoru atrakcji" mieliśmy okazję miło - choć nie do końca "matematycznie" - spędzić czas. Spotkaliśmy się w sobotę 22 września, w godzinach 19.30-22.30 w budynku Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. I trudno było nas wygonić - ale jakoś się w końcu udało...

Oj działo się działo:

1. Wykład pt. "Fizyczno-chemiczny pokaz magiczny"

Centrum Nauki Experyment z Gdyni (http://www.experyment.gdynia.pl) przygotowało "Fizyczno-chemiczny pokaz magiczny". Pokaz obejrzeliśmy dwukrotnie i za każdym razem bawiliśmy się świetnie!

2. Jaskinia Gier

Stowarzyszenie "Razem Przeciw Sobie" (http://rps.gda.pl/) przygotowało dla nas różne niezwykłe gry (ich krótki opis można znaleźć tutaj). Spotkaliśmy się w pięciu różnych salach i w każdej z nich rozgrywki trwały bez chwili wytchnienia. Cóż to były za emocje!

3. Gabinet algorytmiki

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni (http://www.lo3.gdynia.pl/) przygotowali zajęcia podczas których mogliśmy popracować algorytmami rozwiązującymi zadane zagadnienia matematyczne - czy to związane z geometrią, czy z teorią liczb. Odbyły się trzy wykłady połączone z programowaniem i dyskusją rozwiązań. I tu emocje trwały bez chwili przerwy.

Uwaga: oryginalne zaproszenie na wieczór atrakcji dostępne jest tutaj. A tutaj można znaleźć zestawienie wszystkich imprez w jednej tabelce.